JPS Dam

Chart...
 


Dam NameStateHeight (m)Crest Length (m)Crest Elevation (m)Catchment (sq.km)Capacity (mcm)Normal Level (NPL m)
Halaman Pertama Halaman Terdahulu
1
Halaman Sebelah Halaman Terakhir
Page 1 of 1, Total Record: 16.
ANAK ENDAUPahang18.00700.0023.0036.0038.0019.00
BATUSelangor44.00550.00109.0050.0036.60102.70
BEKOKJohor20.303,460.0023.00326.0032.0016.00
BERISKedah40.00155.0088.00116.00122.4084.00
BUKIT KWONGKelantan7.621,524.0018.2911.0014.3016.76
BUKIT MERAHPerak9.10579.0011.28480.0074.988.70
GOPENGPerak8.5485.0070.71000
LABONGJohor10.67259.0010.6716.0012.808.42
MACHAPJohor11.50550.0019.8177.0030.6015.85
PADANG SAGAKedah8.3061.0023.0112.000.2021.18
PERTINGPahang21.50139.00118.00125.000.000.00
PONTIANPahang15.50350.007.50170.0040.005.00
REPAS BARUPahang20.0040.00128.9611.000.40126.22
REPAS LAMAPahang13.40210.00143.2910.000.000.00
SEMBRONGJohor11.001,770.0015.00130.0018.008.50
TIMAH TASOHPerlis17.303,455.0032.00191.0040.0029.10
Tarikh Kemas Kini Terakhir : 20/05/2024

Interactive Map

Explore map for:
1. DAM Information
2. Related Layer

View Map